Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM
+48 506 148 638 atv1@op.pl

Instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju produkują coraz większą ilość prądu w skali roku kalendarzowego od stycznia do końca grudnia . Jest to głównie spowodowane łagodnymi zimami i znikomymi opadami śniegu podczas trwania kalendarzowej zimy . Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10kWp wyprodukuje w polskich warunkach około 10000 kWh energii elektrycznej , więc szacuje się że 1kWp mocy instalacji wyprodukuje około 1000kWh w skali roku.


FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA


Fotowoltaika dla rolnictwa – Sektor rolniczy posiada ogromne możliwości . Jedną z nich jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej . Pozwoli to każdemu gospodarstwu rolnemu praktycznie na zredukowanie do zera wysokich kosztów rachunków za energię elektryczną . Nie jeden rolnik zapewne nie raz narzekał , że płaci duże rachunki za prąd . Rozwiązaniem tych problemów jest jak już wcześniej wspomnieliśmy zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla waszego gospodarstwa rolnego , a zaoszczędzone pieniądze , które rolnicy musieliby przez lata płacić za energię elektryczną mogą przeznaczyć np. na rozwój swojego gospodarstwa
Każdemu rolnikowi , który zakupił i zamontował instalację fotowoltaiczną przysługuje ulga podatkowa , którą można odliczyć od podatku rolnego w wysokości 25% kosztów inwestycji . Ulgę tę można rozliczać przez 15 lat
Zredukowanie opłat za energię elektryczną w każdym gospodarstwie rolnym pozwoli zaoszczędzić naprawdę dużą pulę pieniędzy za , którą każdy z rolników będzie mógł przeznaczyć na np. zakup sprzętu rolniczego lub zmodernizowanie budynków znajdujących się w gospodarstwie.